Субота, 31.10.2020, 10:32

«  Лютий 2019  »
Наші друзі
  • Міністерство освіти і науки України
  • К-П управління освіти і науки
  • К-П міська рада
  • ДНЗ №1 "Барвінок"
  • ДНЗ №2 "Гномик"
  • ДНЗ №5 "Олімпійський"
  • ДНЗ №15 "Джерельце"
  • ДНЗ №9 "Барвистий віночок"
  • ДНЗ №16 "Айболить"
  • ДНЗ №17 "Світлячок"
  • ДНЗ №20 "Дзвіночок"
  • ДНЗ №21 "Золота рибка"
  • ДНЗ №23 "Лелека"
  • Опитування

Головна » 2019 » Лютий » 7 » Як вберегтись від кору
    Як вберегтись від кору

Як вберегтися від кору.
    Переважна більшість європейців мають усі щеплення КПК за календарем, тож у 42 з 53 країн Європи вдалося зупинити місцеву циркуляцію збудника кору. На жаль, Україна належить до країн, де рівень охоплення щепленнями недостатній – попри значний ріст охоплення вакцинацією від кору минулого року досі в різних областях фіксують спалахи кору. Щотижня фіксуєтьсяпонад тисячу нових випадків кору.
    Кому і коли потрібні щеплення від кору, якими симптомами проявляється кір і чи можна вилікувати кір вдома, – розповідає лікар-дитячий інфекціоніст, експерт МОЗ України за напрямами «Інфекційні хвороби, дитячі інфекційні хвороби. Паразитологія» Федір Лапій.
    Єдиний надійний спосіб запобігти кору – вакцинація. 2 дози вакцини формують імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Першу дозу вакцини проти кору, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, дитина отримує в 12 місяців, другу — в 6 років.
    «Якщо ви пропустили перше чи друге щеплення чи взагалі не зробили жодного щеплення КПК дитині, якій 6 років і більше, – негайно зверніться до медичного закладу, щоб отримати захист від кору. Бувають випадки, коли батьки не пам’ятають, чи робили дитині щеплення, і немає довідок про це. У таких випадках проводиться вакцинація – начебто її не було проведено. Щеплення і, відповідно, захист від кору мають отримати підлітки і дорослі, які не хворіли на кір і не отримували такого щеплення раніше. Поки не зробили щеплення, не відвідуйте громадських місць, не водіть дітей до школи і дитячого садка, якщо ви хочете попередити кір у своєї дитини», – наголошує дитячий інфекціоніст Федір Лапій
    Кір передається повітряно-крапельним шляхом і вважається одним з найбільш заразних захворювань у світі. 9 з 10 контактних з хворим на кір заражаються.

Переглядів: 348 | Додав: kolobokdnz7 | Рейтинг: 0.0/0
    Ім`я *: